Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  7 класс  /  Комп`ютерна графіка. Графічний редактор Paint

Комп`ютерна графіка. Графічний редактор Paint

Материал на украинском языке. Мета: ознайомити учнів зі складом та роботою графічного редактора „Paint”.
28.04.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

ознайомити учнів зі складом  та роботою графічного редактора „Paint”;

навчити учнів користуватися графічним редактором: створювати малюнки та змінювати вже створені;

розвивати вміння логічного мислення, спостережливість, увагу, розвивати навички, уміння при роботі, технічне мислення і здібності учнів;

виховувати інтерес до інформатики, комп’ютерну грамотність, виховувати працелюбність, бережливість до шкільного обладнання, раціонально використовувати сили і час.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: комп’ютери, що працюють під керівництвом ОС Windows, Paint, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.

Привітання, організація класу, відмітка відсутніх, перевірка домашнього завдання, створення позитивної емоційної сфери.

  1. Актуалізація опорних знань.

Інтелектуальна розминка:

1. Що розуміють під комп'ютерною графікою?

2. Що таке графічний формат? Які графічні формати вам відомі?

3. Назвіть характеристики растрового зображення.

4. Як оцінити обсяг графічних даних у растровому зображенні?

5. Назвіть типи графічних редакторів.

6. Назвіть відомі вам графічні редактори.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Не дивлячись на величезне різноманіття доступних графічних редакторів, всі вони мають багато загальних рис. Загальними є елементи екранного інтерфейсу, прийоми використовування графічних інструментів і методи завантаження і збереження даних. Завдяки цьому ми можемо освоїти роботу з яким-небудь одним найпростішим програмним продуктом і надалі використати отримані навики при вивченні конкретних програм. Поступово накопичуючи знання, користувач, що починає, стає майстром, а потім і експертом.

Для початківців операційна система Windows 98 має графічного редактора Paint, за допомогою якого можна вивчити основні прийоми роботи з комп'ютерною графікою. Разом з тим, редактор Paint має не тільки учбове значення. Він виступає і як базовий графічний засіб системи Windows 98. В тих випадках, коли в системі або в її додатках слід виконати якусь операцію з графічним об'єктом (наприклад редагування), відбувається автоматичне підвантаження даного редактора.

  1. Оголошення навчальної теми та мети уроку.

Тема: Комп'ютерна графіка. Графічний редактор Paint.

Мета: ознайомити учнів зі складом  та роботою графічного редактора „Paint”; навчити учнів користуватися графічним редактором: створювати малюнки та змінювати вже створені; розвивати вміння логічного мислення, спостережливість, увагу, розвивати навички, уміння при роботі, технічне мислення і здібності учнів; виховувати інтерес до інформатики, комп’ютерну грамотність, виховувати працелюбність, бережливість до шкільного обладнання, раціонально використовувати сили і час.

  1. Оголошення орієнтирів щодо знань і вмінь учнів.
  2. Робота з новим матеріалом (теоретична частина).

Програма Paint – простий редактор для роботи з графічними зображеннями, призначений для створення і редагування малюнків. Редактор Paint  вбудований в оболонку ОС і відноситься до групи Стандартные. Програма Paint є редактором растрової графіки.

Paint- це растровий редактор, що створює зображення у вигляді набору пікселів. Малюнки, створені Paint редактором, називають растровими, або точковими. Редактор Paint дозволяє створювати за допомогою "миші" чорно-білі і кольорові малюнки. Інструментами редактора можна створювати контури і виконувати заливку кольором, малювати прямі і криві лінії, імітувати малювання олівцем і пензлем, вирізати, копіювати і вставляти різні фрагменти зображення, тощо.

Завантаження Paint здійснюється з головного меню командою Пуск → Программы → Стандартные → Paint.

Крім типових елементів, таких як Рядок заголовку, Рядок меню, вікно програми Paint містить деякі елементи, характерні лише для графічних редакторів. Це - Панель елементів, що містить інструменти для малювання і зазвичай розташована в лівій частині вікна, та Палітра, що знаходиться в нижній частині вікна Paint. Вони можуть бути відображені на екрані або приховані. Для відображення елементів вікна Paint потрібно поставити мітки напроти потрібного елемента у Меню → Вид. Ці вказівки використовуються для керування режимами виведення/приховування таких елементів вікна графічного редактора, як Панель елементів, Палітра, Рядок стану та Панель атрибутів тексту. Остання панель може бути активована лише при додаванні до малюнка текстового напису. Для визначення назв інструментів, розташованих на Панелі елементів, необхідно скористатися прийомом затримки мишки на відповідному інструменті.

Деякі інструменти мають додаткові параметри, що вказуються на Палітрі налагодження інструменту.

Створення чи відкриття нового документа, збереження документа, попередній перегляд, друк та інші операції з документом проводять з допомогою Меню → Файл.

Операції копіювання, вставки, очистки виділеного, відміни помилкової дії тощо можна виконати за допомогою Меню → Правка:

Операції нахилу, повороту зображення, встановлення фону тощо можна виконати за допомогою Меню → Рисунок.

За допомогою Меню → Палитра можна зайти в режим зміни Палітри кольорів і відповідно їх змінити.

Замикає рядок меню - Справка, де можна дізнатися О програме, а також здійснити Вызов справки, де вміщена інформація про правила роботи з програмою:

Щоб створити графічне зображення перш за все потрібно підготувати робочу область програми, а саме - встановити її розміри. Для цього потрібно навести курсор на один з маркерів зміни розмірів, розташованих на правій або нижній сторонах малюнка, чи в правому нижньому його куті, таким чином, щоб курсор набув вигляду двонапрямленої стрілки. Притиснути ліву мишу та перетягти в потрібному напрямку. При цьому у правій нижній частині вікна з’являєтються координати точки переміщення правого нижнього кута Робочої області.

Цю ж операцію можна провести за допомогою вказівки Рисунок/Артибуты, де ширину та висоту вписують вручну (максимальне значення розмірів робочої області не залежить від розмірів екрану):

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Закріплення. Робота на комп’ютері (практична частина).

Практична робота. Пригадати техніку безпеки при роботі за комп’ютером. Роздаються картки (міститься в додатках).

  1. Розминка для очей.
  2. Представлення досягнутих результатів.
  3. Підведення підсумків уроку.

Перевірка виконаної роботи. Повідомлення оцінок за урок. Аналіз типових помилок і недоліків при роботі учнів. Загальна характеристика заняття.

Закінчити наш урок я пропоную вам побудувавши свою відповідь на запитання «Яке призначення графічного редактора?» таким чином:

  1. Я вважаю, що …
  2. Тому, що…
  3. Наприклад, …
  4. Таким чином, …

   Учні по черзі висловлюють свою думку за запропонованою схемою.

  1. Домашнє завдання.

Вивчити конспект, підготуватися до наступного уроку, підготувати повідомлення на тему: «Призначення графічного редактора Paint».

Шестопалов Є.А. Інформатика. Базовий курс. 7 клас. Навчальний посібник – Шепетівка: «Аспект». - § 4, п. 4.1, ст.. 109-114, відповісти на питання для самоконтролю.

Содержимое разработки

7 клас

______________________________________________________________________________________________________

Тема: Комп'ютерна графіка. Графічний редактор Paint.

Мета: ознайомити учнів зі складом  та роботою графічного редактора „Paint”;

навчити учнів користуватися графічним редактором: створювати малюнки та змінювати вже створені;

розвивати вміння логічного мислення, спостережливість, увагу, розвивати навички, уміння при роботі, технічне мислення і здібності учнів;

виховувати інтерес до інформатики, комп’ютерну грамотність, виховувати працелюбність, бережливість до шкільного обладнання, раціонально використовувати сили і час.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: комп’ютери, що працюють під керівництвом ОС Windows, Paint, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.

Привітання, організація класу, відмітка відсутніх, перевірка домашнього завдання, створення позитивної емоційної сфери.

  1. Актуалізація опорних знань.

Інтелектуальна розминка:

1. Що розуміють під комп'ютерною графікою?

2. Що таке графічний формат? Які графічні формати вам відомі?

3. Назвіть характеристики растрового зображення.

4. Як оцінити обсяг графічних даних у растровому зображенні?

5. Назвіть типи графічних редакторів.

6. Назвіть відомі вам графічні редактори.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Не дивлячись на величезне різноманіття доступних графічних редакторів, всі вони мають багато загальних рис. Загальними є елементи екранного інтерфейсу, прийоми використовування графічних інструментів і методи завантаження і збереження даних. Завдяки цьому ми можемо освоїти роботу з яким-небудь одним найпростішим програмним продуктом і надалі використати отримані навики при вивченні конкретних програм. Поступово накопичуючи знання, користувач, що починає, стає майстром, а потім і експертом.

Для початківців операційна система Windows 98 має графічного редактора Paint, за допомогою якого можна вивчити основні прийоми роботи з комп'ютерною графікою. Разом з тим, редактор Paint має не тільки учбове значення. Він виступає і як базовий графічний засіб системи Windows 98. В тих випадках, коли в системі або в її додатках слід виконати якусь операцію з графічним об'єктом (наприклад редагування), відбувається автоматичне підвантаження даного редактора.

  1. Оголошення навчальної теми та мети уроку.

Тема: Комп'ютерна графіка. Графічний редактор Paint.

Мета: ознайомити учнів зі складом  та роботою графічного редактора „Paint”; навчити учнів користуватися графічним редактором: створювати малюнки та змінювати вже створені; розвивати вміння логічного мислення, спостережливість, увагу, розвивати навички, уміння при роботі, технічне мислення і здібності учнів; виховувати інтерес до інформатики, комп’ютерну грамотність, виховувати працелюбність, бережливість до шкільного обладнання, раціонально використовувати сили і час.

  1. Оголошення орієнтирів щодо знань і вмінь учнів.

Учні повинні знати:

  • призначення графічного редактора;

  • знати пункти меню (програм для малювання) і їх можливості;

  • розміщення складових частин вікна використовуваної програми;

  • як надається малюнкам ім'я.

Учні повинні вміти:

  • завантажувати графічний редактор;

  • користуватися меню при виборі дій;

  • користуватись інструментами для створення відповідного зображення;

  • користуватись стілусом для створення зображень безпосередньо на екрані;

  • відкривати зображення за допомогою програми Paint;

  • зберігати графічний файл;

  • змінювати колір малюнка та його частин.

  1. Робота з новим матеріалом (теоретична частина).

Програма Paint – простий редактор для роботи з графічними зображеннями, призначений для створення і редагування малюнків. Редактор Paint  вбудований в оболонку ОС і відноситься до групи Стандартные. Програма Paint є редактором растрової графіки.

Paint- це растровий редактор, що створює зображення у вигляді набору пікселів. Малюнки, створені Paint редактором, називають растровими, або точковими. Редактор Paint дозволяє створювати за допомогою "миші" чорно-білі і кольорові малюнки. Інструментами редактора можна створювати контури і виконувати заливку кольором, малювати прямі і криві лінії, імітувати малювання олівцем і пензлем, вирізати, копіювати і вставляти різні фрагменти зображення, тощо.

Завантаження Paint здійснюється з головного меню командою Пуск → Программы → Стандартные → Paint.

Крім типових елементів, таких як Рядок заголовку, Рядок меню, вікно програми Paint містить деякі елементи, характерні лише для графічних редакторів. Це - Панель елементів, що містить інструменти для малювання і зазвичай розташована в лівій частині вікна, та Палітра, що знаходиться в нижній частині вікна Paint. Вони можуть бути відображені на екрані або приховані. Для відображення елементів вікна Paint потрібно поставити мітки напроти потрібного елемента у Меню → Вид. Ці вказівки використовуються для керування режимами виведення/приховування таких елементів вікна графічного редактора, як Панель елементів, Палітра, Рядок стану та Панель атрибутів тексту. Остання панель може бути активована лише при додаванні до малюнка текстового напису. Для визначення назв інструментів, розташованих на Панелі елементів, необхідно скористатися прийомом затримки мишки на відповідному інструменті.

Деякі інструменти мають додаткові параметри, що вказуються на Палітрі налагодження інструменту.

Створення чи відкриття нового документа, збереження документа, попередній перегляд, друк та інші операції з документом проводять з допомогою Меню → Файл.

Операції копіювання, вставки, очистки виділеного, відміни помилкової дії тощо можна виконати за допомогою Меню → Правка:

Операції нахилу, повороту зображення, встановлення фону тощо можна виконати за допомогою Меню → Рисунок.

За допомогою Меню → Палитра можна зайти в режим зміни Палітри кольорів і відповідно їх змінити.

Замикає рядок меню - Справка, де можна дізнатися О програме, а також здійснити Вызов справки, де вміщена інформація про правила роботи з програмою:

Щоб створити графічне зображення перш за все потрібно підготувати робочу область програми, а саме - встановити її розміри. Для цього потрібно навести курсор на один з маркерів зміни розмірів, розташованих на правій або нижній сторонах малюнка, чи в правому нижньому його куті, таким чином, щоб курсор набув вигляду двонапрямленої стрілки. Притиснути ліву мишу та перетягти в потрібному напрямку. При цьому у правій нижній частині вікна з’являєтються координати точки переміщення правого нижнього кута Робочої області.

Цю ж операцію можна провести за допомогою вказівки Рисунок/Артибуты, де ширину та висоту вписують вручну (максимальне значення розмірів робочої області не залежить від розмірів екрану):

  1. Фізкультхвилинка.

  2. Закріплення. Робота на комп’ютері (практична частина).

Практична робота. Пригадати техніку безпеки при роботі за комп’ютером. Роздаються картки (міститься в додатках).

  1. Розминка для очей.

  2. Представлення досягнутих результатів.

    Діяльність учнів

    Діяльність учителя

    Виконують вправи практичної роботи.

    Виконують вправ на комп’ютері.

    Залучає учнів до контролю за розвитком навчальної діяльності; формує позитивне ставлення учня до успіху; виставляє оцінки в щоденних.

  3. Підведення підсумків уроку.

Перевірка виконаної роботи. Повідомлення оцінок за
урок. Аналіз типових помилок і недоліків при роботі учнів. Загальна
характеристика заняття.

Закінчити наш урок я пропоную вам побудувавши свою відповідь на запитання «Яке призначення графічного редактора?» таким чином:

  1. Я вважаю, що …

  2. Тому, що…

  3. Наприклад, …

  4. Таким чином, …

Учні по черзі висловлюють свою думку за запропонованою схемою.

  1. Домашнє завдання.

Вивчити конспект, підготуватися до наступного уроку, підготувати повідомлення на тему: «Призначення графічного редактора Paint».

Шестопалов Є.А. Інформатика. Базовий курс. 7 клас. Навчальний посібник – Шепетівка: «Аспект». - § 4, п. 4.1, ст.. 109-114, відповісти на питання для самоконтролю.










_________________________________________________________________________

Дячук Марина Вікторівна

ДОДАТОК 1:

Практична робота:

1) Виберіть  потрібні інструменти.

2) Вибираючи потрібний стиль, намалюйте прямокутники, еліпси, округлені прямокутники, зображені на рисунку.

3) Зафарбуйте їх різними кольорами.

4) Застосовуйте для малювання правильних фігур клавішу Shift.

5) Намалюйте багатокутники, зображені на рисунку, та зафарбуйте їх різними     кольорами.

6)  Намалюйте яблучко з черв’ячком та котика і збережіть малюнки у своїй папці.
 
      

ДОДАТОК 2:


Скориставшись прийомом затримки мишки визначте назви інструментів, розташованих на Панелі елементів графічного редактора Paint, та заповніть таблицю:

ДОДАТОК 3:


Приклади учнівських малюнків



9



-75%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель математики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 4450 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Комп`ютерна графіка. Графічний редактор Paint (0.6 MB)
