Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  2 класс  /  Для чого потрібні програми

Для чого потрібні програми

Материал на украинском языке. Мета: ознайомити учнів, що таке програма, який вигляд має вікно програми.
25.04.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета: ознайомити учнів , що таке програма; який вигляд має вікно програми;

 виховувати дбайливе ставлення до облад­нання в кабінеті.

Обладнання: проектор,презентація з теми уроку.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: знати, що таке програма, основні компоненти вікна програми, вміти знаходити елементи вікна програми та пункти меню.

Хід уроку

I.   Розминка (3 хв).

Поясніть, що хочуть сказати домашні тварини своїм господа­рям, коли:

— кішка муркоче... (вона задоволена);

— собака гарчить... (попереджає, що захищає щось або когось);

— кішка вигинає слину... (вона налякана і готова захищатися);

—  собака крутить хвостом.., (він до вас приязно ставиться).

II. Пояснення нового матеріалу (15 х.в)

Коли ти граєш у комп ‘ютерні ігри або малюєш за допомогою комп ‘ютера, в цей час разом з комп’ютером працюють і комп’ютерні програми.

Програма складається з команд. Комп’ютер виконує вказівки програми в тій послідовності, в якій вони записані у програмі.

Програми містять команди, які компютер точно виконує.

Після запуску комп’ютерної програми на екрані монітора розкривається вікно програми. Якщо уважно придивитися, то можна помітити: вікна різних програм чимось схожі.А чим саме – ти дізнаєшся, коли порівняєш малюнки.

Заголовок вікна містить:

Розглянь малюнок, на якому зображений рядок Заголовка вікна.

Малюнок, на якому зображений рядок Заголовка вікна.

1.Значок програми, вікно якої відкрито.

2.Назву комп’ютерного документа,з яким працює в цей час програма.

3.Назву програми, вікно якої відкрито.

4.Кнопки керування вікном.

Рядок Меню вікна

Меню – це перелік деяких об’єктів (наприклад, блюд у шкільній їдальні), які ми можемо вибрати. Меню може бути простим, або мати декілька рівнів.

Меню вікна програми  складається з окремих об’єктів, які називаються командами або пунктами меню. Кожен пункт меню має свою назву і може мати своє підменю. Таким чином, рядок меню вікна програми містить команди, за допомогою яких можна керувати роботою цієї програми.

Наприклад, за допомогою команди Друк, яка міститься в меню Файл, ми можемо раздрукувати на принтері будь – який малюнок.

III. Практичне завдання (15 х.в)

Навчитися знаходити елементи вікна програми та пункти меню

з ясуй, вікно якої програми відкрито. На що схожий значок цієї програми?

Визнач, які пункти меню має вікна цієї програми?

2. розглянь мал.2,3 і 4.

Визнач, скільки рівнів меню зображено на кожному з малюнків.

Чи схожі вікна програми, які зображені на мал.1,2 і 3?

3.Зроби висновок: чи знаєш ти елементи вікна програми?

IV. Фізкультхвилинка (1 хв).

Один, два — усі піднялись,

Повернулись, похитались.

Три, чотири — руки вгору,

В сторони і вгору знову.

 П'ять, шість — опустили

 І швиденько всі присіли.

Сім, вісім — всі малята

Стрибають, як жабенята.

Дев'ять, десять, — рівно стали

І за парти посідали.

V.Відповісти на запитання (6 х.в)

1.Що таке компютерна програма?

2. Що таке меню? Де воно використовується?

3.З яких елементів складається вікно програми.

 VI.Пояснення домашнього завдання (1 хв).

VII. Релаксація (1 хв).

VIII. Підсумок уроку (3 хв).                                                  

Содержимое разработки

УРОК №5

Тема. Для чого потрібні програми.

Мета: ознайомити учнів , що таке програма; який вигляд має вікно програми;

виховувати дбайливе ставлення до облад­нання в кабінеті.

Обладнання: проектор,презентація з теми уроку.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: знати, що таке програма, основні компоненти вікна програми, вміти знаходити елементи вікна програми та пункти меню.


Хід уроку


I. Розминка (3 хв).

Поясніть, що хочуть сказати домашні тварини своїм господа­рям, коли:

— кішка муркоче... (вона задоволена);

— собака гарчить... (попереджає, що захищає щось або когось);

— кішка вигинає слину... (вона налякана і готова захищатися);

— собака крутить хвостом.., (він до вас приязно ставиться).

II. Пояснення нового матеріалу (15 х.в)

Коли ти граєш у комп ‘ютерні ігри або малюєш за допомогою комп ‘ютера, в цей час разом з комп’ютером працюють і комп’ютерні програми.

Програма складається з команд. Комп’ютер виконує вказівки програми в тій послідовності, в якій вони записані у програмі.











Програми містять команди, які компютер точно виконує.

Після запуску комп’ютерної програми на екрані монітора розкривається вікно програми. Якщо уважно придивитися, то можна помітити: вікна різних програм чимось схожі.А чим саме – ти дізнаєшся, коли порівняєш малюнки.










Заголовок вікна містить:

Розглянь малюнок, на якому зображений рядок Заголовка вікна.











1.Значок програми, вікно якої відкрито.

2.Назву комп’ютерного документа,з яким працює в цей час програма.

3.Назву програми, вікно якої відкрито.

4.Кнопки керування вікном:


Рядок Меню вікна

Меню – це перелік деяких об’єктів (наприклад, блюд у шкільній їдальні), які ми можемо вибрати. Меню може бути простим, або мати декілька рівнів.


Меню вікна програми складається з окремих об’єктів, які називаються командами або пунктами меню. Кожен пункт меню має свою назву і може мати своє підменю. Таким чином, рядок меню вікна програми містить команди, за допомогою яких можна керувати роботою цієї програми.

Наприклад, за допомогою команди Друк, яка міститься в меню Файл, ми можемо раздрукувати на принтері будь – який малюнок.

III. Практичне завдання(15 х.в)

Навчитися знаходити елементи вікна програми та пункти меню

1.Розглянь мал. 1.











  • з ясуй, вікно якої програми відкрито. На що схожий значок цієї програми?

  • Визнач, які пункти меню має вікна цієї програми?

2. розглянь мал.2,3 і 4.













  • Визнач, скільки рівнів меню зображено на кожному з малюнків.

  • Чи схожі вікна програми, які зображені на мал.1,2 і 3?

3.Зроби висновок: чи знаєш ти елементи вікна програми?

IV. Фізкультхвилинка (1 хв).

Один, два — усі піднялись,

Повернулись, похитались.

Три, чотири — руки вгору,

В сторони і вгору знову.

П'ять, шість — опустили

І швиденько всі присіли.

Сім, вісім — всі малята

Стрибають, як жабенята.

Дев'ять, десять, — рівно стали

І за парти посідали.

V.Відповісти на запитання (6 х.в)

1.Що таке компютерна програма?

2. Що таке меню? Де воно використовується?

3.З яких елементів складається вікно програми.

VI.Пояснення домашнього завдання (1 хв).

VII. Релаксація (1 хв).

VIII. Підсумок уроку (3 хв). '


-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Для чого потрібні програми (9.05 MB)
