Меню
Разработки
Разработки  /  История  /  Уроки  /  6 класс  /  Конспект урока по истории "Кіммерійці та скіфи на території сучасної України"

Конспект урока по истории "Кіммерійці та скіфи на території сучасної України"

Материал на украинском языке. Навчальна мета: закріпити знання з попередньої теми, розглянути з учнями історичний матеріал повъязаний з життям на території сучасної України кочових племен кіммерійців та скіфів.
14.01.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Тип уроку - вивчення нового уроку, з елементами комбінованого.

Навчальна мета:

закріпити знання з попередньої теми;

розглянути з учнями історичний матеріал пов'язаний з життям на території сучасної України кочових племен кіммерійців та скіфів;

при вивченні нового матеріалу особливу увагу звернути на духовний світ кочовиків;

опрацювати історичні джерела пов’язані з життям скіфів на території України;

ознайомити учнів із традиціями та звичаями кімерійців та скіфів;

порівняти із сучасними традиціями.

Розвиваюча мета – розвивати пам'ять, логічне мислення, уяву як механізм творчості.

Виховна мета:

виховання в учнів негативного ставлення до насильства в будь - якому прояві;

виховування повагу до давніх предків України, які творили її історію;

формування в учнів необхідність в здоровому способі життя.

Обладнання

Підручник;

Атласи;

Карта Сумської області;

Навчальна таблиця «Кімерійці та скіфи»;

Роздатковий матеріал – «Пектораль».

 Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Знайомство з гостями.

2. Оголошення мети і теми уроку.

3. Мотивація «Матеріал необхідний для ЗНО, а також історія нашого краю».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Історичний диктант (один із учнів біля дошки)

Як називається шумерська система платності.

На чому писали стародавні шумери.

Яку геометричну фігуру нагадував план Вавилону.

На честь якої богині були збудовані найвідоміші ворота Вавилону.

З якого матеріалу були шкільні зошити жителів межиріччя.

На якому числі ґрунтувалася система рахунку часу у Вавилоні.

Назвіть найвідоміші сади Межиріччя.

Який народ межиріччя придумав «алфавіт».

Назвіть як жителі межиріччя абсолютний безлад називали.

Спостерігаючи за зірками, який календар склали Вавилонські астрономи.

Якого бога вавилоняни вважали батьком всього живого.

Назвіть найулюбленішого героя легенд вавилонян і шумерів.

Відповіді – перевірка

Клинопис.

Глиняні дощечки.

Прямокутник.

Іштар.

Глина.

«60».

Веселі Сади Семіраміди.

Фінікійців.

Хаос.

Місячний.

Гільгамеш.

ІІІ. Виклад нового матеріалу

Вступне слово вчителя.

На минулих заняттях ми з Вами вивчили в основному життя землеробів. На сьогоднішньому уроці ми з Вами розглянемо життя кочовиків, тим паче так які жили на території нашої Батьківщини, і скажу більше на території Охтирського регіону.

Тож не будемо зволікати – вперед.

А хто такі кочовики?

Про це нам дасть довідку наш запрошений мудрець.

Кочовики – історична довідка №1.

Першими на території України були – кіммерійці!!!! – історична довідка № 2

Так пише Гомер. А що ми могли б побачити, як би могли потрапити до кімерійців. На щасті нам товариші і Вам однокласники отримав листа з минулого.

Це Олександр.

Я пропоную Вам уважно послухати лист.

Потім Вам будуть задані запитання по тексту.

Весь материал - смотрите документ.

Содержимое разработки


Міністерство освіти і науки України












Відкритий урок з історії України та всесвітньої історії

«Кіммерійці та скіфи на території сучасної України».










Підготував учитель історії:

Жадан В. В.










Охтирка

2012

Тема: «Кіммерійці та скіфи на території сучасної України»

Тип уроку - вивчення нового уроку, з елементами комбінованого.

Навчальна мета:

  • закріпити знання з попередньої теми;

  • розглянути з учнями історичний матеріал пов'язаний з життям на території сучасної України кочових племен кіммерійців та скіфів;

  • при вивченні нового матеріалу особливу увагу звернути на духовний світ кочовиків;

  • опрацювати історичні джерела пов’язані з життям скіфів на території України;

  • ознайомити учнів із традиціями та звичаями кімерійців та скіфів;

  • порівняти із сучасними традиціями.

Розвиваюча мета – розвивати пам'ять, логічне мислення, уяву як механізм творчості.

Виховна мета:

  • виховання в учнів негативного ставлення до насильства в будь-якому прояві;

  • виховування повагу до давніх предків України, які творили її історію;

  • формування в учнів необхідність в здоровому способі життя.

Обладнання

  1. Підручник;

  2. Атласи;

  3. Карта Сумської області;

  4. Навчальна таблиця «Кімерійці та скіфи»;

  5. Роздатковий матеріал – «Пектораль».

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Знайомство з гостями.

2. Оголошення мети і теми уроку.

3. Мотивація «Матеріал необхідний для ЗНО, а також історія нашого краю».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Історичний диктант (один із учнів біля дошки)

  1. Як називається шумерська система платності.

  2. На чому писали стародавні шумери.

  3. Яку геометричну фігуру нагадував план Вавилону.

  4. На честь якої богині були збудовані найвідоміші ворота Вавилону.

  5. З якого матеріалу були шкільні зошити жителів межиріччя.

  6. На якому числі ґрунтувалася система рахунку часу у Вавилоні.

  7. Назвіть найвідоміші сади Межиріччя.

  8. Який народ межиріччя придумав «алфавіт».

  9. Назвіть як жителі межиріччя абсолютний безлад називали.

  10. Спостерігаючи за зірками, який календар склали Вавилонські астрономи.

  11. Якого бога вавилоняни вважали батьком всього живого.

  12. Назвіть найулюбленішого героя легенд вавилонян і шумерів.

Відповіді – перевірка

  1. Клинопис.

  2. Глиняні дощечки.

  3. Прямокутник.

  4. Іштар.

  5. Глина.

  6. «60».

  7. Веселі Сади Семіраміди.

  8. Фінікійців.

  9. Хаос.

  10. Місячний.

  11. Гільгамеш.

ІІІ. Виклад нового матеріалу

Вступне слово вчителя.

На минулих заняттях ми з Вами вивчили в основному життя землеробів. На сьогоднішньому уроці ми з Вами розглянемо життя кочовиків, тим паче так які жили на території нашої Батьківщини, і скажу більше на території Охтирського регіону.

Тож не будемо зволікати – вперед.

А хто такі кочовики?

Про це нам дасть довідку наш запрошений мудрець.

Кочовики – історична довідка №1.

Першими на території України були – кіммерійці!!!! – історична довідка № 2

Так пише Гомер. А що ми могли б побачити, як би могли потрапити до кімерійців. На щасті нам товариші і Вам однокласники отримав листа з минулого.

Це Олександр.

Я пропоную Вам уважно послухати лист.

Потім Вам будуть задані запитання по тексту.

Запитання до листа.

  1. Назвіть головну цінність кімерійців.

  2. Чому війна біла одним із головних занять кімерійців.

  3. Основа війська кімерійців, зброя.

  4. Як називається будинок кімерійців.

  5. З якого матеріалу зроблений ніж, та яка його довжина.

Історична довідка № 3

  1. Хто очолював кімерійців.

  2. На що ображався автор листа.

  3. Чим була примітна могила вождя чи царя кімерійців.

  4. Які племена витіснили кімерійців.

Історична довідка №4

  • Показ на карті – Куземена.

  • Робота з підручником стр. 101 - групи скіфів – запис в зошит.

  • Робота з документом стр. 102. Порівняти побут скіфів і кімерійців.

Розповідь вчителя.

  • Грекоперські війни 513 р. до н.е. – тактика випаленої землі.

  • Подарунок Горобець, жаба, миша, зламана стріла.

  • Велика Скіфія – 4 ст. до н.е.

  • Від Істру (Дунай) до Меотиду (Азовське море).

Атей ІV – свої монети.

  • 339р. до н.е. Філіп ІІ Атей ІV.

Історична довідка №5

  • Робота з підручником стр. 103 – передостанній абзац.

  • З чиїми похованнями вони подібні?

  • Чим відрізняються?

  • Слово вчителя

  • Дякуючи саме цим похованнях, ми можемо уявити собі про їх духовний світ, звичаї та традиції.

  • Стр. 104 – Пектораль – Товста Могила (Дніпропетровськ).

Роздатковий матеріал:

  • на дошці;

  • обробка заліза;

  • обробка шкури;

  • доїння молока;

  • фантастичні тварини – про релігійні уявлення, плоди весни.

ІV. Узагальнення

  • що цікавого дізналися?

  • яке ваше відношення до кочовиків і чому?

V. Домашнє завдання

Прочитати §19.

Твір моя подорож у Скіфію.

Листи від знатного Скіфа.

ДОДАТОК

Історична довідка №1. Кочівництво – це форма господарства й побуту. В основі якої лежить скотарство із сезонним переміщеннями стад і населення.

Історична довідка №2. Перша згадка в письмових джерелах про кімерійців належить Гомеру його знаменитий «Одіссеї»: «Тож прибули ми до вод Океану глибоко текучих. Там кімерійців похмура земля, що покрита одвіку вогким туманом і зграями хмар».

Історична довідка №3. Вчені вважають, що саме кіммерійці почали добу заліза в Україні.

Історична довідка №4. Історична довідка Скіфи прийшли на Україну з Пн. Ірану. Розселилися від Пн. Причорномор’я до Пд. Слобожанщини. До речі на території Охтирського району знаходиться північна частина найбільшого листа скіфів в Сх. Європі – міста Гелона. Археологи називають його зараз Більським городищем. До сьогоднішнього часу там проводяться археологічні дослідження, і не тільки українці ще говорять про те, що наш край був заселений задовго до 1641 р. (дати першої письмової згадки про місто Охтирка).

Історична довідка №5.

  • Очолювали скіфів царські скіфи на чолі з царем.

  • Царська влада - спадкова, Верховний суддя,керівник війська.

  • Головний орган управління скіфами – рада скіфів, яка навіть могла переобирати династію скіфів.

  • В сім`ї панував патріархат, скіф міг мати кілька дружин, головною була старша дружина.

  • Після смерті царя 40 днів возили для прощення, а решту про поховання прочитайте а сторінці 103 – абзац під Скіфськими амфорами.





-75%
Курсы повышения квалификации

Современный урок истории в старших классах

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Конспект урока по истории "Кіммерійці та скіфи на території сучасної України" (58.5 КB)
