Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  10 класс  /  Cтворення проектів у середовищі MS PowerPoint

Cтворення проектів у середовищі MS PowerPoint

Відкритий урок для 10 класу. Створення проектів у середовищі MS Power Point привернути увагу до екологічних проблем. (на украинском языке)
25.11.2012

Описание разработки

Мета:

Узагальнити й систематизувати знання, удосконалити вміння та навички роботі в Power Point, продовжити формувати вміння організовувати себе;

розвивати вміння відокремлювати головне, узагальнювати факти,

які вже є, логічно висловлювати думку; привернути увагу до екологічних   проблем м. Бердянська;

виховувати терплячість, поважне ставлення один до одного, відповідальне ставлення до навчання, цікавість до інформатики за рахунок ігрової форми роботи.

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання: комп’ютер з мультимедійним проектором, екран.

Підготовчий этап

На попередніх уроках учні отримали завдання підібрати матеріал, картинки, фото тощо для створення презентації на тему «Екологічні проблеми міста Бердянська»

Учні розподілили між собою ролі

- головний редактор;

- журналісти;

- диктор.

План уроку

1.     Організаційний момент.

2.     Контроль знань з теми MS Power Point (тестування).

3.     Захист проектів, створених у середовищі MS Power Point.

·        Круглий стіл.

4.     Релаксаційна пауза.

5.     Поглиблення знань учнів

6.     Підведення підсумків уроку. Аналіз результатів

7.     Домашнє завдання 

Содержимое разработки

Тема: Cтворення проектів у середовищі MS Power Point.

Мета:

― Узагальнити й систематизувати знання, удосконалити вміння та навички роботі в Power Point, продовжити формувати вміння організовувати себе;

― розвивати вміння відокремлювати головне, узагальнювати факти,

які вже є, логічно висловлювати думку; привернути увагу до екологічних проблем м. Бердянська;

― виховувати терплячість, поважне ставлення один до одного, відповідальне ставлення до навчання, цікавість до інформатики за рахунок ігрової форми роботи.


Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання: комп’ютер з мультимедійним проектором, екран.


Підготовчий этап

На попередніх уроках учні отримали завдання підібрати матеріал, картинки, фото тощо для створення презентації на тему «Екологічні проблеми міста Бердянська»

Учні розподілили між собою ролі

- головний редактор;

- журналісти;

- диктор.

План уроку

  1. Організаційний момент.

  2. Контроль знань з теми MS Power Point (тестування).

  3. Захист проектів, створених у середовищі MS Power Point.

  • Круглий стіл.

  1. Релаксаційна пауза.

  2. Поглиблення знань учнів

  3. Підведення підсумків уроку. Аналіз результатів

  4. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Привітати клас та відмітити відсутніх

Вступне слово вчителя

Сто років тому грамотність, уміння виконувати стандартні операції з текстовою та числовою інформацією давало людині велику перевагу в житті. Уже 50 років тому виникла необхідність функціональної грамотності. Сьогодні людство потребує нової грамотності, в яку входять технічні навички роботи з комп’ютером, інформаційними та комунікаційними технологіями, а також з’явилася нова можливість представлення інформаційних об’єктів і моделей. Сучасна молодь повинна володіти вміннями та навичками планування своєї діяльності, пошуку інформації, виділення складових частин та розташування їх у певному порядку, навичками використання всіх видів технічних засобів в житті та побуті.

У процесі вивчення теми «Створення презентації в Power Point» ви ознайомилися з новими поняттями, набули навичок роботи в Power Point. Сьогодні у нас підсумковий урок з цієї теми.

Отже, сьогодні на уроці ми узагальнемо і систематизуємо знання з цієї теми, удосконалимо вміння роботи в Power Point,будемо розвивати логічне мислення, увагу толерантне ставлення один до одного.

Зверніть увагу на вислів, записаний на дошці. Конфуцій вважав:

Те, що я чую, я забуваю;

Те, що я бачу, я пам’ятаю;

Те, що я роблю – я розумію

Конфуцій

ІІ. Контроль знань з теми MS Power Point.

Почнемо з цікавої гри під час якої змоделюємо один з напрямків роботи редакційної колегії. Уявіть собі, що всі ви працюєте на телевізійному каналі

«ТВ-Бердянськ».

До редакції телеканалу надійшов лист із проханням освітити екологічну ситуацію в нашому місті. Виконати завдання доручили молодих журналістам-початківцям. Було запропоновано розділитися на дві групи для збирання та оформлення матеріалів з даної теми. В результаті маємо групу Блискавка та Енергія. У кожній з них є головний редактор, журналісти, диктор.

Питання вчителя: Скажіть, будь ласка, в якому вигляді ви представите інформацію з даного питання? (У формі слайдів, презентації, супроводжуючи їх доповіддю диктора).

Питання вчителя: Якими програмними засобами ви це реалізуєте? (За допомогою MS Power Point).

Група, яка краще створить та представить презентацію буде мати можливість виступити в ефірі телеканалу.

Отже, для більш кращого представлення своїх робіт ви повинні мобілізувати всі знання, уміння та навички, набуті на попередніх уроках, тому зараз я пропоную виконати тест з теми MS Power Point. На це завдання вам відводиться до 7 хв.

Результати тестування занесіть до листа оцінювання.

Так як ви були дуже зосередженими, виконаємо вправи для очей «Окотренінг»

Вихідне положення – сидячи прямо, голова нерухома, працюють тільки очі:

  • вгору – вниз;

  • із сторони в сторону;

  • по діагоналі з лівого кута у правий і навпаки;

  • обвести очима сторони прямокутника;

  • закрити очі, а потім широко розплющити їх.

ІІІ. Захист проектів

Прошу головних редакторів представити членів групи та розказати їхні обов’язки.

Група Енергія. Я головний редактор групи журналістів Енергія. В моїй команді є два журналісти, які відповідальні за збір інформації, та диктор, який готував доповідь. А оформлювали роботу ми разом….

Група Блискавка. Я головний редактор групи Блискавка. Кожен з нас шукав інформацію та брав участь в оформленні знайденого матеріалу. Диктор готував доповідь….

Надаємо слово диктору команди Енергія для представлення свого проекту.

Надаємо слово диктору команди Блискавка для представлення свого проекту.


Прошу всіх зібратися за «круглим столом» для обговорення засобів створення презентацій.


Питання для обговорення

  1. Режим проведення презентації.

  2. Оформлення слайдів.

  3. Представлення інформації на слайдах.

  4. Об’єм інформації та зручність перегляду.

  5. Кращі моменти в презентації опонентів.

  6. Зауваження щодо оформлення інформації опонентами.

ІV. Релаксаційна пауза

Зараз надаємо час комісії визначити переможця, який буде мати можливість виступити в ефірі телеканалу. А ми, тим часом, проведемо релаксаційну паузу.

(Грає спокійна музика)

Сядьте зручно, розслабтеся. Заплющить очі й уявіть себе у найпрекраснішому місці на Землі. Це велика квітуча галявина, на якій зелена-зелена трава. Ви відчуваєте, як ноги ступають по ранковій росі, як тіло огортає ранкова прохолода. Повіває ніжний вітерець, і вам хочеться бути тут, серед цієї краси. Вдихніть глибше свіже повітря. Залишайтесь серед цього буяння природи і відчувайте, як у вас вливаються нові сили… А тепер розплющить очі й повільно озирніться довкола. Спробуйте зберегти свіжість, бадьорість і гарний настрій.

V. Поглиблення знань учнів

А зараз я хочу звернути вашу увагу на додатковий матеріал який допоможе вам грамотно оформлювати результати своєї діяльності. Те, про що ви зараз дізнаєтесь, може бути використане вами практично у всіх сферах життя.

Доповідь учня супроводжена презентацією на тему «Вплив кольору на сприйняття інформації людиною».

VІ. Підсумок уроку

Підведемо підсумки вивченої теми.

Питання вчителя: Скажіть, будь ласка, де ви зможете використовувати набуті знання та вміння?

Очікувані відповіді

  • унаочнення інформації, яка подається
  • для підготовки доповідей з різних навчальних предметів

  • у сфері реклами та бізнесу
  • для створення фотоальбомів або кліпів

  • для створення портфоліо

  • у проектній діяльності

  • для оформлення результатів соц. дослідження.

Оголошення результатів голосування.

Візьміть листки оцінювання та проставте собі оцінки в графу практична робота. Нехай вас оцінить головний редактор за ступенем вашої участі в роботі групи. Учитель виставляє додаткову оцінку активним учням та збирає листки оцінювання.

Додаткове завдання

VІІ. Домашнє завдання

Створити освітню презентацію для учнів 5-х класів з найцікавішого для вас предмета.

6



-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Cтворення проектів у середовищі MS PowerPoint (0.05 MB)
