Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Презентации  /  5 класс  /  Рекомендации по созданию электронных презентаций для уроков математики 5-6 класс

Рекомендации по созданию электронных презентаций для уроков математики 5-6 класс

Даны рекомендации по созданию электронных презентаций для уроков математики 5-6 классов. Разобраны особенности восприятия информации детьми этого возраста. Приведены примеры (На украинском языке)
04.10.2012

Описание разработки

Сучасних учнів важко здивувати уроком з використанням інформаційних технологій. Дуже часто вчитель створює одноманітні  презентації, використовуючи певний шаблон. Як правило, це або малюнок з книгою , або образ «розумного хлопчика». Створюючи презентації, я враховую вікові особливості учнів. Так, для 5-6 класів використовую образи мультиплікаційних героїв. Це  зацікавлює учнів, привертає увагу до матеріалу, який розглядається. Діти краще сприймають матеріал, якщо його «пояснює» улюблений герой мультфільмів, ніж якщо означення чи приклад просто з’являються на дошці. В той же час такий підхід дозволяє урізноманітнювати оформлення презентацій. Адже можна використовувати образи героїв як класичних так і сучасних мультфільмів. Кожна така презентація буде неповторною.

Работа на украинском языке.

Рекомендации по созданию электронных презентаций для уроков математики 5-6 класс

Содержимое разработки




Рекомендації по створенню презентацій з математики для учнів 5-6 класів

(Розробив учитель інформатики та математики вищої категорії Бутенківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ткач О.В.)


Сучасних учнів важко здивувати уроком з використанням інформаційних технологій. Дуже часто вчитель створює одноманітні презентації, використовуючи певний шаблон. Як правило, це або малюнок з книгою , або образ «розумного хлопчика». Створюючи презентації, я враховую вікові особливості учнів. Так, для 5-6 класів використовую образи мультиплікаційних героїв. Це зацікавлює учнів, привертає увагу до матеріалу, який розглядається. Діти краще сприймають матеріал, якщо його «пояснює» улюблений герой мультфільмів, ніж якщо означення чи приклад просто з’являються на дошці. В той же час такий підхід дозволяє урізноманітнювати оформлення презентацій. Адже можна використовувати образи героїв як класичних так і сучасних мультфільмів. Кожна така презентація буде неповторною.



Зміст задачі можна змінити так, щоб «мультяшний» герой розповідав її як історію про себе. Повірте, навіть учні з початковим рівнем знань будуь намагатися розв’язати таку задачку.




Чого не варто робити – це розташовувати на одному слайді велику кількість картинок. Зрозуміло, що учні 5-6 класів –це діти, їм подобаються яскраві, насичені слайди, але занадто яскраве оформлення відволікає увагу. Я намагаюсь комбінувати яскраві об’єкти зі спокійними. Якщо, наприклад, рамку зробити веселковою, то середина слайду має бути оформлена в спокійних тонах. Якщо поверх яскравого малюнка накласти білий прямокутник та зробити його напівпрозорим, то такий малюнок можна використовувати як фон.

Аналогічного ефекту можна досягнути, виконавши ланцюжок команд: «малювання», «формат малюнка», «матеріал», «напівпрозорий».




Дуже погано виглядають презентації, в яких дрібним шрифтом повністю передрукований параграф з підручника, або об’ємний текст з Інтернету. На слайді треба розміщати саме головне, коментарі вчитель може зробити сам під час уроку. В презентацію варто включати головні теоретичні відомості, завдання, зразки оформлення вправ. Краще сприймається текст, якщо він розташований блоками.



Не в останню чергу завдяки анімаційним ефектам презентації стали такими популярними в школі. Але і з анімацією треба знати міру. Презентація з великою кількістю анімаційних ефектів створює додаткове навантаження на очі та нервову систему дітей. Якщо задати анімацію на появу самого слайда, то перший об’єкт на ньому не варто робити рухливим. Дратують та забирають дорогоцінний час уроку повільні анамації, тому в налаштунках я , як правило, обираю варіанти «швидко» або «дуже швидко». Для того, щоб не клацати весь час мишкою, доречно обирати варіанти «запускати разом з попереднім» або «запускати після попереднього».

Якщо дотримуватися цих простих правил під час створення презентацій, урок з її використанням принесе задоволення і дітям, і вчителю.

5


-80%
Курсы повышения квалификации

Активизация основных видов деятельности учащихся на уроках математики в условиях реализации ФГОС в основной школе

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Рекомендации по созданию электронных презентаций для уроков математики 5-6 класс (7.73 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт