Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Презентации  /  Презентація Вступ в інформатику

Презентація Вступ в інформатику

Презентація Вступ в інформатику.
04.03.2012

Описание разработки

Презентація містить в собі основні аспекти інформатики.

Презентація Вступ в інформатику

Содержимое разработки

Вступ в інформатику

Вступ в інформатику

Виникнення інформатики Впровадження комп'ютерної техніки у всі сфери людської діяльності послужило поштовхом до зародження нової наукової і прикладної дисципліни - інформатики. Вперше цей термін став використовуватися у Франції в 60-х роках. В англомовних країнах йому відповідає синонім computer science (наука про комп'ютерну техніку). В нашій країні інформатика стала визначатися як самостійна область діяльності з початку 80-х років, а після декількох років увійшла до шкільної програми як самостійна дисципліна.

Виникнення інформатики

  • Впровадження комп'ютерної техніки у всі сфери людської діяльності послужило поштовхом до зародження нової наукової і прикладної дисципліни - інформатики.
  • Вперше цей термін став використовуватися у Франції в 60-х роках. В англомовних країнах йому відповідає синонім computer science (наука про комп'ютерну техніку).
  • В нашій країні інформатика стала визначатися як самостійна область діяльності з початку 80-х років, а після декількох років увійшла до шкільної програми як самостійна дисципліна.
Людина і комп'ютер  Інформатика визначає сферу людської діяльності, пов'язану з процесами зберігання, перетворення і передачі інформації за допомогою комп'ютера. Але могутність комп'ютера визначається людиною і тими знаннями , якими вона володіє. В процесі вивчення інформатики треба не тільки навчитися працювати на комп'ютері, але і уміти цілеспрямовано його використовувати для пізнання і творення навколишнього світу

Людина і комп'ютер

  • Інформатика визначає сферу людської діяльності, пов'язану з процесами зберігання, перетворення і передачі інформації за допомогою комп'ютера.
  • Але могутність комп'ютера визначається людиною і тими знаннями , якими вона володіє.
  • В процесі вивчення інформатики треба не тільки навчитися працювати на комп'ютері, але і уміти цілеспрямовано його використовувати для пізнання і творення навколишнього світу
Термін «Інформатика» Термін

Термін «Інформатика»

  • Термін "інформатика" (франц. informatique) походить від французьких слів information (інформація) і automatique (автоматика) і дослівно означає "інформаційна автоматика".
  • Informatique = information + automatique
  • Інформатика = інформація+ автоматика
Термин

Термин "информатика"

Широко поширений також англомовний варіант цього терміну - "Computer science", що означає буквально "комп'ютерна наука".

Сomputer science Комп'ютерна наука

Що таке інформатика? Інформатика - це технічна наука, що визначає сферу діяльності, пов'язану з процесами зберігання, перетворення і передачі інформації за допомогою комп'ютера. Комп'ютер - універсальний прилад для обробки інформації.

Що таке інформатика?

Інформатика - це технічна наука, що визначає сферу діяльності, пов'язану з процесами зберігання, перетворення і передачі інформації за допомогою комп'ютера.

Комп'ютер - універсальний прилад для обробки інформації.

Ваше робоче місце Щоб вчитися було комфортно, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю, ви повинні уміти правильно організувати своє робоче місце  Правильна робоча поза дозволяє уникати перенапруження м'язів, сприяє кращому кровообігу і диханню.

Ваше робоче місце

  • Щоб вчитися було комфортно, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю, ви повинні уміти правильно організувати своє робоче місце
  • Правильна робоча поза дозволяє уникати перенапруження м'язів, сприяє кращому кровообігу і диханню.
Правильна робоча поза Слід сидіти прямо (не сутулившись) і спиратися спиною об спинку крісла. Прогинати спину в поперековому відділі потрібно не назад, а, навпаки, в трішки перед. Недопустимо працювати, розвалившись в кріслі. Така поза викликає швидке стомлення, зниження працездатності. Не слід високо піднімати зап'ястка і вигинати кисті - це може стати причиною болю в руках і оніміння пальців. Коліна - на рівні стегон або трішки нижче. При такому положенні ніг не виникає стомлення м'язів. Не можна схрещувати ноги, класти ногу на ногу - це порушує циркуляцію крові через здавлення судин. Краще тримати обидві стопи на підставці або підлозі. Необхідно зберігати прямий кут (90 0 ) в області ліктьових, тазостегнових і гомілковостопних суглобів.

Правильна робоча поза

  • Слід сидіти прямо (не сутулившись) і спиратися спиною об спинку крісла. Прогинати спину в поперековому відділі потрібно не назад, а, навпаки, в трішки перед.
  • Недопустимо працювати, розвалившись в кріслі. Така поза викликає швидке стомлення, зниження працездатності.
  • Не слід високо піднімати зап'ястка і вигинати кисті - це може стати причиною болю в руках і оніміння пальців.
  • Коліна - на рівні стегон або трішки нижче. При такому положенні ніг не виникає стомлення м'язів.
  • Не можна схрещувати ноги, класти ногу на ногу - це порушує циркуляцію крові через здавлення судин. Краще тримати обидві стопи на підставці або підлозі.
  • Необхідно зберігати прямий кут (90 0 ) в області ліктьових, тазостегнових і гомілковостопних суглобів.
Правильна робоча поза Монітор необхідно встановити на такій висоті, щоб центр екрану був на 15-20 см нижче за рівень очей, кут нахилу до 150. Екран монітора повинен знаходитися від очей користувача на оптимальній відстані 60-70 см, але не ближче 50 см з урахуванням розмірів алфавітно-цифрових знаків і символів. Не розташовуйте поряд з монітором блискучі і світло відбиваючі предмети. Поверхня екрану повинна бути чистою і без світлових відблисків.

Правильна робоча поза

  • Монітор необхідно встановити на такій висоті, щоб центр екрану був на 15-20 см нижче за рівень очей, кут нахилу до 150.
  • Екран монітора повинен знаходитися від очей користувача на оптимальній відстані 60-70 см, але не ближче 50 см з урахуванням розмірів алфавітно-цифрових знаків і символів.
  • Не розташовуйте поряд з монітором блискучі і світло відбиваючі предмети.
  • Поверхня екрану повинна бути чистою і без світлових відблисків.
Ще при роботі необхідно: дихати ритмічно, вільно, глибоко, щоб забезпечувати киснем всі частини тіла; тримати в розслабленому стані плечі і руки - в руках не буде напруги, якщо плечі опущені; частіше моргати і дивитися в далечінь. Моргання сприяє не тільки зволоженню і очищенню поверхні очей, але і розслабленню лицьових, лобових м'язів (без зсовування брів). Мала рухливість і тривала напруга очних м'язів можуть стати причиною порушення акомодації. При відчутті втоми якоїсь частини тіла зробіть глибокий вдих і сильно напружте втомлену частину тіла, після чого затримайте дихання на 3-5 с. і на видиху ослабте, потім можна повторити. При відчутті втоми очей слідує в перебігу 2-3 хв окинути поглядом кімнату, спрямувати погляд на різні предмети, дивитися в далечінь (у вікно). Якщо різко виникла загальна втома, з'явилося тремтіння зображення на екрані (похитування, сіпання), слід негайно повідомити про це вчителя

Ще при роботі необхідно:

  • дихати ритмічно, вільно, глибоко, щоб забезпечувати киснем всі частини тіла;
  • тримати в розслабленому стані плечі і руки - в руках не буде напруги, якщо плечі опущені;
  • частіше моргати і дивитися в далечінь. Моргання сприяє не тільки зволоженню і очищенню поверхні очей, але і розслабленню лицьових, лобових м'язів (без зсовування брів). Мала рухливість і тривала напруга очних м'язів можуть стати причиною порушення акомодації.
  • При відчутті втоми якоїсь частини тіла зробіть глибокий вдих і сильно напружте втомлену частину тіла, після чого затримайте дихання на 3-5 с. і на видиху ослабте, потім можна повторити.
  • При відчутті втоми очей слідує в перебігу 2-3 хв окинути поглядом кімнату, спрямувати погляд на різні предмети, дивитися в далечінь (у вікно).
  • Якщо різко виникла загальна втома, з'явилося тремтіння зображення на екрані (похитування, сіпання), слід негайно повідомити про це вчителя
Приклад вправ  для очей  Закрити очі, сильно напружуючи очні м'язи, на рахунок 1-4, потім розкрити очі, розслабити м'язи очей, подивитися удалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. Подивитися на переднісся і затримати погляд на рахунок 1-4. До втоми ока не доводити. Потім розплющити очі, подивитися удалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. Не повертаючи голови, подивитися направо і зафіксувати погляд на рахунок 1-4. Потім подивитися удалину прямо на рахунок 1-6. Аналогічно проводяться вправи, але з фіксацією погляду вліво, вгору, вниз. Повторити 3-4 рази. Перевести погляд швидко по діагоналі: направо вгору - наліво вниз, потім прямо удалину на рахунок 1-6; потім наліво вгору - направо вниз і подивитися удалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. Після 10-15 хвилин безперервної роботи за ПК необхідно робити перерву для проведення фізкультхвилинки і вправ для очей.

Приклад вправ для очей

  • Закрити очі, сильно напружуючи очні м'язи, на рахунок 1-4, потім розкрити очі, розслабити м'язи очей, подивитися удалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
  • Подивитися на переднісся і затримати погляд на рахунок 1-4. До втоми ока не доводити. Потім розплющити очі, подивитися удалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
  • Не повертаючи голови, подивитися направо і зафіксувати погляд на рахунок 1-4. Потім подивитися удалину прямо на рахунок 1-6. Аналогічно проводяться вправи, але з фіксацією погляду вліво, вгору, вниз. Повторити 3-4 рази.
  • Перевести погляд швидко по діагоналі: направо вгору - наліво вниз, потім прямо удалину на рахунок 1-6; потім наліво вгору - направо вниз і подивитися удалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
  • Після 10-15 хвилин безперервної роботи за ПК необхідно робити перерву для проведення фізкультхвилинки і вправ для очей.
Комп'ютер це електричний прилад  Комп'ютер є електричним приладом, тому для власної безпеки потрібно пам'ятати, що до кожного робочого місця підведена небезпечна для життя напруга. Техніка, з якою ви працюватимете, дуже ніжна, тому дотримуйте наступних правил: Якщо ви знайшли яку-небудь несправність, негайно повідомите про це викладача. Не працюйте на несправному устаткуванні! Не включайте і не вимикайте комп'ютери самостійно. Не смикайте і взагалі не чіпайте різні дроти. Не стукайте по клавіатурі і мишці. Не сідайте за клавіатуру з брудними руками.

Комп'ютер це електричний прилад

  • Комп'ютер є електричним приладом, тому для власної безпеки потрібно пам'ятати, що до кожного робочого місця підведена небезпечна для життя напруга.
  • Техніка, з якою ви працюватимете, дуже ніжна, тому дотримуйте наступних правил:
  • Якщо ви знайшли яку-небудь несправність, негайно повідомите про це викладача. Не працюйте на несправному устаткуванні!
  • Не включайте і не вимикайте комп'ютери самостійно.
  • Не смикайте і взагалі не чіпайте різні дроти.
  • Не стукайте по клавіатурі і мишці.
  • Не сідайте за клавіатуру з брудними руками.
-75%
Курсы повышения квалификации

Применение облачных технологий в образовании

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Презентація Вступ в інформатику (0.22 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт