Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  Введення, редагування та форматування текстів у середовищі текстового редактора WordPad

Введення, редагування та форматування текстів у середовищі текстового редактора WordPad

План-конспект уроку в 5-му класі щодо вивчення текстового редактора WordPad у межах проекту "1 учень - 1 комп`ютер"
12.02.2012

Описание разработки

План-конспект уроку в 5-му класі щодо вивчення текстового редактора WordPad у межах проекту "1 учень - 1 комп'ютер"

Тема: Введення, редагування та форматування текстів у середовищі текстового редактора WordPad.

Мета: сформувати в учнів навички введення, редагування та форматування тексту; розвивати просторове уявлення, грамотність, життєві компетентності; виховувати спроможність до самостійних дій, естетичний смак, інформаційну культуру.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, розвитку на їх основі життєвих компетентностей.

Метод уроку: комбінований.

Обладнання: L-book(и), текстовий редактор  WordPad.

Хід уроку

І. Організаційний етап уроку

Доброго дня, любі учні! Доброго дня всім присутнім. Сьогодні на уроці ми продемонструємо важливість застосування у сучасному житті текстових редакторів, зокрема, програми WordPad.

ІІ. Мотиваційний етап уроку

Ми живемо в інформаційному суспільстві. Пріоритетною діяльністю в ньому є здатність опрацьовувати інформацію. Серед видів інформації головною вважають текстову інформацію. Саме тому поважаючий себе користувач повинен володіти засобами створення, редагування та форматування текстів. Це і буде головною задачею нашого уроку. Отже, тема уроку –  «Введення, редагування та форматування текстів у середовищі текстового редактора WordPad»

ІІІ. Актуалізація знань учнів

Содержимое разработки

Клас 5-А Учитель інформатики Доценко Валерія Валеріївна



План-конспект уроку № 6

Тема: Введення, редагування та форматування текстів у середовищі текстового редактора WordPad.

Мета: сформувати в учнів навички введення, редагування та форматування тексту; розвивати просторове уявлення, грамотність, життєві компетентності; виховувати спроможність до самостійних дій, естетичний смак, інформаційну культуру.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, розвитку на їх основі життєвих компетентностей.

Метод уроку: комбінований.

Обладнання: L-book(и), текстовий редактор WordPad.

Хід уроку

І. Організаційний етап уроку

Доброго дня, любі учні! Доброго дня всім присутнім. Сьогодні на уроці ми продемонструємо важливість застосування у сучасному житті текстових редакторів, зокрема, програми WordPad.

ІІ. Мотиваційний етап уроку

Ми живемо в інформаційному суспільстві. Пріоритетною діяльністю в ньому є здатність опрацьовувати інформацію. Серед видів інформації головною вважають текстову інформацію. Саме тому поважаючий себе користувач повинен володіти засобами створення, редагування та форматування текстів. Це і буде головною задачею нашого уроку. Отже, тема уроку – «Введення, редагування та форматування текстів у середовищі текстового редактора WordPad»

ІІІ. Актуалізація знань учнів

Бесіда за запитаннями:

  1. За допомогою яких програм можна створювати текстові документи?

(текстових редакторів, текстових процесорів).

  1. Наведіть приклади відомих вам текстових редакторів.

(Блокнот, WordPad).

  1. Наведіть приклади відомих вам текстових процесорів.

(MS Word).

  1. Що таке WordPad?

Перш ніж завантажити текстовий редактор WordPad, ввімкніть L-book та під’єднайтеся до комп’ютера учителя. Хочу нагадати про обов’язкове дотримання вами правил ТБ та безпеки життєдіяльності під час роботи з технічними пристроями.(Учні ввімкнули L-book, підєдналися до комп’ютера учителя)

  1. Як завантажити текстовий редактор WordPad?

(Учень, названий учителем, демонструє іншим учням завантаження текстовий редактор WordPad)

  1. Яку структуру має вікно документа текстовий редактор WordPad?

(Учень, визначений учителем, аналізує структуру вікна документа текстового редактора WordPad).

ІV. Сприйняття та застосування навчального матеріалу

А) Учитель. Отже, головне призначення програми WordPad – створення та опрацювання текстових документів. Створення текстового документа здійснюється шляхом введення тексту, вставляння графічних об’єктів тощо. В свою чергу, введення тексту здійснюється за певними правилами. Повторимо ці правила.

(Гра «Змійка»: учитель пересилає всім учням текстовий документ «Правила введення тексту, а учні по черзі їх озвучують»).



Б) Учитель. Керуючись повтореними правилами, введіть текст, яким будуть відгадки на запропоновані загадки.

(Учитель надсилає учням текстовий документ «ДОК_1»):





1. Ось стоїть біленька хата -

Там твої матуся й тато,

Твої сестри та брати

І, звичайно, там є ти.

Ще бабусі, дідусі,

Зібралися геть усі!

Бути в кожного повинна

Дружня та міцна …!(Родина)


2. За лісами, за горами, золота діжа кисне. (Сонце)


3. Де пройшла краса-дівиця —

там травиця зелениться,

пишно квіти зацвітають,

і пташки пісень співають. (Весна)


4. Прийшла дівчина до хати,

узялась хазяйнувати:

вправно скриню відімкнула,

в жовту свитку ліс вдягнула. (Осінь)


5. Хто вночі у лісі, полі

побілив усе довкола?

Хто смереку і ялину

вбрав у сніжну кожушину? (Зима)


6. Зрілі вишні у садку,

і сунички у ліску,

теплі дні, барвисті квіти

нам дарує щедре … (літо)


7. Чорна корова весь світ поборола. (Ніч)


8. Живе — лежить, помре — побіжить. (Сніг)


9. Є на світі кінь — всьому світу не вдержати.(Вітер)


10. Вдень вікно розбивається,

а вночі саме вставляється. (Ополонка)


Учитель. Надішліть текстовий документ із змінами учителеві. Перевіримо правильність відгадок, порівнюючи свої відповіді з фактичними (Учитель пропонує учням звернутися до презентації «Наш урок»).


В) Учитель. Дуже часто ми маємо справу з готовими текстовими документами, які, на жаль, потребують редагування. Що таке редагування? Які операції редагування ви знаєте?


А зараз я надсилаю вам текстовий документ «ДОК_2», який слід ще й відредагувати у відповідності до правил опрацювання текстів:


1. Ось до кккласу всіхх скликаєє

Голооосистий цей ддзвінок,

І ми радо поспішаєм

Нее в кіно, а на …


2. Велиликий будидинок у мімісті стоїть,

Та зазавжди, як вувулик бджолилиний, шушумить.

Як чачаша, він повний знаннями,

Лаласкавий бубудинок цей з нами.


3. Я негорно напасала,

А вина усе злизала.

Олювців моїх сусадка,

Ця вертлява-биквоїдка.


4. Х утко стриб не на па пір,

І, хоч вір, а хоч не вір,

В раз на пише но ве сло во.

О сь і рече ння готове.

В правно пише у руці,

Бач ать всі стар ання ці.


5. Я, не шкодуючи себе,

Служити ладен вам щодня.

Червоне, жовте, голубе

Носити можу я вбрання.

З братами я в коробці сплю.

Тож розбудіть хутчіш мене!

Бо дуже, діти, вас люблю,

Хоч серце в мене й кам'яне!


6. Всімпровсевонарозкаже

Імалюночкипокаже.

Усіхрозумунавчить,

Хочсамазавждимовчить.


Надішліть текстовий документ зі змінами учителеві. Перевіряємо правильність виконання завдання (Презентація «Наш урок»)

Г) Учитель. Думаю, ви погодитеся з тим, що відформатований текст краще сприймається, запам’ятовується. Що таке форматування тексту? Які операції форматування ви знаєте?


Завдання. Створіть засобами WordPad текстовий документ «Загадка», який міститиме одну-дві загадки про професію. Відформатуйте текст за власним смаком. Надішліть текстовий документ учителеві.


V. Підсумковий етап уроку


Перш ніж підрахувати загальну кількість балів, трішки відпочинемо.

(Зарядка-смішинка: демонстрація відеоролика (смеш-анімації) з комп’ютера учителя).

Підрахуйте загальну кількість балів за правильне виконання завдань. У відповідності до набраних балів ви отримуєте оцінку:








-75%
Курсы повышения квалификации

Проектная деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Введення, редагування та форматування текстів у середовищі текстового редактора WordPad (0.04 MB)
