Мета:
Формуючі:
- спонукання до систематичного доручення і самостійного вивчення предмета;
- розвиток асоціативного, образного мислення:
- стимулювання фантазії, спонукання до вдосконалювання художньо-творчих здібностей;
- виявлення характеру пізнавальних інтересів учнів
- оцінювання ступеня творчої обдарованості;
- розкриття естетичної сторони інформатики у процесі пошуку істини
Виховні:
- розвиток допитливості, уяви, передбачення, сміливості у висуванні гіпотез:
- уміння приймати нестандартні рішення;
Тип уроку: набуття практичних навичо
Устаткування: ПК, дидактичний матеріал
Хід уроку:
1. Інформаційна компетентність.
Мотиваційний етап.
Вчитель: (1хв) Чи знаєте Ви, що слово «школа» у перекладі з грецького означає «дозвілля»? Отож, виявляється, ми з Вами весь день присвячуємо дозвіллю і тільки ввечері наша діяльність стає таки певним видом роботи.
Соціологи підрахували, що існує близько 150 видів діяльності, якими люди можуть заповнити свій вільний від «дозвілля» час.
Сьогодні ми спробуємо відповісти на питання Як обійняти неосяжне? Для цього ви повинні показати вашу майстерність і ерудованість.
Ви створили сайт вашого класу. Уміння створювати якісні й цікаві веб-сайти наразі стає однією з найважливіших складових інформаційної культури людини,
Перевіримо як ви впорались з цією роботою?
Створено 7 сторінок на різни теми (демонструється кожна сторінка) (9 хв)
Учень, відповідальний за сайт
Інформація — це продукт взаємодії даних і адекватних їм методів. Ми створили сайт нашого класу. Для цього намагались представити у світовому інформаційному просторі себе, коло своїх особистих інтересів Для створення сайту клас поділили на групи. Кожна група відповідала за свою сторінку. На головній сторінці ми розмістили портфоліо нашого класу, на якій розмістили інформацію про наші успіхи та досягнення, .
Кожна група, відповідальна за свою сторінку, демонструє її.
- Що означають наші імена?
- Як ми відпочиваємо.
- Фотогалерея
- Наше майбутнє.
- В нашому класі є письменники. Вони створили свою сторінку Електронна бібліотека
- Наші успіхи.
Вчитель: Я пропоную сьогодні створити ще одну сторінку. ВЕРНІСАЖ (5 хв) Свою творчість, майстерність ви повинні розкрити у картинках.
На дошці малюнки, на яких зображено багато об’єктів, але один з них головний.
Перша буква назви об’єкту є складовою слова, яке розкриває ідею нашої творчості. Спробуємо відгадати.

1. Комп’ютер (літера К)
2. (літера О)
3. (літера Л)
4. (літера А)
5. (літера Ж)
Вчитель: Колаж. Що це таке?
Бажана відповідь учнів: Це французське слово. Колаж – зображення, створене зі шматочків інших зображень
Вчитель: Всі ці малюнки і є приклади колажів Колаж створене зі шматочків зображень. Як ці шматочки називають професіонали?.
Бажана відповідь учнів: Шари
Наступне завдання Чарівний м’яч мудрості. Перший учень задає питання іншому, той, відповідає і задає питання другому учню і т. д.
- Що таке шар?
( шар – це прозора плівка зі зображенням, але без нього. Тоді під ним видно ті, що лежать знизу.)
- Які шари відомі?
(фонові, активні)
- Який шар називається фоновим?
(Це фото, або відскановане зображення)
- Який шар називається активним?
(Це шар, на політурі якого зображене пензлик)
- Що можна робити з шарами?
(Редагувати, а саме: копіювати, вирізати, вставляти, видалити)
Ви можете створити колаж бажань або мрій, або підготувати вітальний лист. Спробуємо колажами обійняти неосяжне.
ІІ. Орієнтований етап. (3)
Вчитель: Всі ці знання нам знадобляться на практичній роботі.
Учень пропонує свій алгоритм роботи:
Алгоритм виконання завдання:
- Створити новий білий папір розміром 700х700 пикселів
- Відкрили файли, з і зображенням.
- Виділити необхідний вам об’єкт любим інструментом для виділення.
- Копіювати їх почерзі на створений чистый папір.
- Зберегти коллаж у своїй папкі і передати на комп’ютер відповідального за сайт для створення веб презентації.
Вчитель: Всі премудрості й тонкощі усвідомлюються на практиці. Кожний майстер використовує свої прийоми та методи. Бажаю вам успіхів у проектуванні.
ІІІ. Полікультурна компетентність
Етап виконання практичної роботи учнями. (10 хв)
IV. Хвилинка відпочинку, поки готується веб-презентація. (5 хв)
Якщо є час треба відгадати слово по діагоналі
1. Основоположник математичної логіки. (Буль)
2. Жаргонна назва апаратних засобів персонального комп’ютера .(Хард)
3. Сукупність данних на носії з назвою___.(файл)
4. Сукупність WEB-сторінок на одну тему (сайт)
Слово по діагоналі Байт. Що це таке?
(відповідь учня: одиниця вимірювання інформації)
V. Веб-презентація. (Кожна група коментує свою картинку). (4 хв)
Учні оцінюють який колаж найкращий. Критерії оцінювання:
- тематика;
- актуальність.
VI. Комунікативна компетентність.
Релаксація.(5 хв)
Вчитель: Як ви вважаєте чи можна обійняти неосяжне?
Хто незгоден з такою відповіддю?
Вчитель оцінює роботу учнів і дякує за працю на уроці. (2 хв)
Дом. завдання «обновити свій сайт» (1 хв)





Урок по информатике на конкурс Учитель года Як обійняти неосяжне. (0.07 MB)

